aypro

Aypro

01.02.2020 - 10.02.2020

Aygaz Otogaz’dan Abonesi Olacağınız Yenilik!

 

 1. Aypro nedir?

Aygaz kullanıcılarına özel, ön ödemeli abonelik sistemidir. Müşterilerimiz ön ödemeli olarak aylık ihtiyaçları doğrultusunda paket satın alır ve paketin içeriğine göre ek fayda, fiyat artışlarından korunma ve çeşitli avantajlar kazanırlar.

 

 1. Neden Aypro üyesi olmalıyım?

Dinamik bakiye özelliği ile aboneler, 30 günlük abonelik süresi boyunca LPG zamlarından etkilenmezler.

Ayrıca aboneler, seçecekleri pakete göre farklı tutarlarda ek fayda kazanırlar.

 

 1. Nereden abone olabilirim?

Şimdilik, aşağıda listesi bulunan istasyonlarımızdan  abone olabilirsiniz.

 

 

 1. Nasıl abone olabilirim?

Seçilen pakete, Aypro stant görevlisi aracılığı ile önce kredi kartından tahsilat yapılır.

Sonrasında tablet uygulaması üzerinden Paro üyelik kaydı yapılır ve aktivasyon gerçekleştirilir yada Paro üye bilgi güncellemesi kayıt yapılır. Başarılı kayıt ile hem aktivasyon sağlanmış olur hem de abone olunan paket kapsamındaki puan tutarı cep telefonuna tanımlanır.  

 

 1. Paketin avantajlarını nasıl kullanacağım?

LPG alımı sonrası cep telefonu numaranızı istasyon market görevlisine iletmelisiniz.

Sonrasında, cep telefonunuza gelen şifreyi market görevlisine söylenerek puanlarınızı Paro sistemi üzerinden güvenli şekilde kullanabilirsiniz.

 

 1. Aypro’ya ne kadar süre ile abone olabilirim?

Aypro abonelik paketleri, aboneliğin başlangıcından itibaren 30 gündür. Süre sonunda aboneliğiniz otomatik olarak güncellenmez.

 

 1. Abonelik süresi bittiğinde kalan bakiyem kaybolur mu?

Abonelik süreniz bittiğinde hala kullanmadığınız puan bakiyeniz kaybolmaz. Kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak fiyat artışlarından korunma ve diğer avantajlar 30 günlük abonelik süre ile sınırlıdır. Yeniden bu haklara sahip olabilmek için aboneliğinizi yenilemeniz gerekmektedir.

 

 1. Aypro sadece Eskişehir’de mi geçerli? Farklı şehirde kullanabilir miyim?

Şu an için Aypro sadece Eskişehir’e özel satışta. Ancak avantajlarınız Paro üyesi tüm Aygaz ve Mogaz bayilerimizde geçerlidir.

 

 1. Aboneliğim bittiğimde nasıl yenileyebilirim?

Aboneliğiniz bittiğinde istasyondan tekrar yenileme yapabilirsiniz.

 

 1. Fiyat artışından nasıl korunacağım?

30 günlük bonelik süresi içerisinde Aygaz olarak 81 il için EPDK’ya bildirilen il bazındaki tavan fiyat bilgisinin ortalama değerinin artması durumunda artış oranı, mevcut bakiyeniz ile çarpılır. Ortaya çıkan tutar bakiyenize ilave edilir. Fiyat artışı koruması abonelik süresi içerisinde en fazla %10 ile sınırlıdır. Abonelik sürecinde tek seferde veya toplam %10'un üzerinde artış olması durumunda toplam bakiye artışı %10 ile sınırlı olacaktır. Örneğin; pakette 200 TL bakiyenin kaldığı bir durumda, o gün LPG’ye gelen %5 zam karşılığında bakiye toplamı 10TL (200 TL’nin %5’i) artırtılarak 210 TL olarak güncellenecektir.)

 

 

 1. Aboneliğim ne zaman başlayacak ?

  Abonelik süreniz paketi aldığınız andan itibaren aktif olmaktadır.

 

 1. Cep telefonumu kullanmak istemiyorum. Puanlarımı nasıl kullanabilirim ?

Abone olduğunuz cep no ile bir Paro kartın aktivasyonunu sağlarsanız, bakiyenizi kart ile de kullanabilirsiniz.

 

 1. Bakiyemi nasıl takip edebilirim ?

Kalan Bakiye bilginiz size alım yaptıktan sonra sms olarak gönderilecektir. Ayrıca Aygaz Mobil uygulamasından, www.paro.com.tr’den veya istasyonlarımızdan da öğrenebilirsiniz.

 

 1. Taksitle alabilir miyim ?

Şu an böyle bir kampanyamız bulunmamaktadır.

 

 1. Sadece LPG de mi geçerli ? Akaryakıt alımında kullanabilir miyim ?

Aypro aboneliği ile bakiyelerinizi sadece Aygaz Otogaz kullanımında kullanabilirsiniz.

 

 1. Aypro ile birden fazla araca alım yapabilir miyim ?

Puanlarınızı kayıt olduğunuz plaka ile kullanmanız gerekmektedir.

 

 1. Ay bitmeden paketim bitti. Avantajlarım bitiyor mu ?

Yeni paket aldığınızda avantajları tekrar kazanıyorsunuz.

 

 1. Kalan haklarımı bir başkasına devredebilir miyim ?

Kalan haklar bir başkasına devredilemez.

 

 1. Plaka değişikliğinde ne yapmam gerekiyor. ?

4444999 Aygaz İletişim Hattı'nı arayarak güncelleme yapabilirsiniz.

 

 1. Paketteki puanlar hangi durumda kullanılamaz?
  1. Cep telefonunun aktivasyonu yoksa (standart süreçte tabletten kayıt ile aktivasyon işlemi sağlanıyor. Ancak Paro’daki bazı kontroller sebebiyle zaman zaman aktivasyon işlemi tamamlanmamış olabiliyor. Bu tarz bir şikayette cebin aktivasyonu sağlanmalıdır)
  2. Cep telefonu veya cep telefonuna bağlı bir kart bloke durumda ise
  3. Otogaz haricinde bir yakıt alınmış ise

 

Abonelik paketleri:

XS Paket: Paket tutarı 250 TL. %2 fayda oranı çerçevesinde, abone olan kullanıcının cep telefonuna 255 TL değerinde puan yüklenir.      

S Paket: Paket tutarı 500 TL. %2,5 fayda oranı çerçevesinde, abone olan kullanıcının cep telefonuna 513 TL değerinde puan yüklenir.

L Paket: Paket tutarı 750 TL. %3 fayda oranı çerçevesinde, abone olan kullanıcının cep telefonuna 773 TL değerinde puan yüklenir.

XL Paket: Paket tutarı 1.000 TL. %4 fayda oranı çerçevesinde, abone olan kullanıcının cep telefonuna 1.040 TL değerinde puan yüklenir.

 

 

 

Yasal Metin

Aypro paketlerinden, seçilen paketlerden birine abone olan kullanıcılar faydalanabilir. XS paket değeri 250 TL olup 255 TL, S paket değeri 500 TL olup 513 TL, L paket değeri 750 TL olup 773 TL, XL paket değeri 1.000 TL olup 1.040 TL değerinde puan yüklenir. Abonelik işlemi, 15 Şubat-15 Mart 2020 tarihleri arasında Eskişehir ilindeki istasyonlarda bulunan Aygaz stand görevlisi tarafından gerçekleştirilir. Seçilen paketin ücreti görevli tarafından kredi kartı ile tahsil edilir. Tahsilat sonrasında kullanıcının kaydı tablet uygulaması üzerinden alınarak cep telefonu numarasına, seçilen paket kapsamında puan yüklemesi yapılır. LPG alımı sonrasında, puan kullanımı yapılmak istendiği istasyon market görevlisine beyan edilmeli ve cep telefonu numarası söylenmelidir. Görevlinin, Paro pod cihazına numarayı girmesi ile cep telefonuna Aygaz tarafından doğrulama sms’i gönderilir. Sms içerisindeki şifrenin market görevlisine iletilmesi ve görevlinin şifreyi Paro pod cihazına girmesi ile güvenli puan harcama işlemi gerçekleşir. Abonelik paketi, aboneliğin başlangıcından itibaren 30 gün geçerlidir. Bu süre içerisinde kullanılmayan puanlar, abonelik sonrasında da harcanabilir. Aypro aboneleri, Dinamik Bakiye özelliği sayesinde paket alım tariinden itibaren 30 günlük abonelik süreci içerisinde LPG’ye gelen fiyat artışlarına karşı koruma altındadır. Abonelik süresi içerisinde Aygaz olarak 81 il için EPDK’ya bildirilen il bazındaki tavan fiyat bilgisinin ortalama değerinin artması durumunda artış oranı, abonenin mevcut bakiyesi ile çarpılır. Ortaya çıkan tutar bakiyeye ilave edilir. Fiyat artışı koruması abonelik süresi içerisinde en fazla %10 ile sınırlıdır. Abonelik sürecinde tek seferde veya toplam %10'un üzerinde artış olması durumunda toplam bakiye artışı %10 ile sınırlı olacaktır. Abonelik, kayıt tarihinden itibaren 30 gün boyunca geçerli olup otomatik olarak yenilenmez. Paket kapsamındaki puanlar Paro üyesi tüm Aygaz ve Mogaz istasyonlarında sadece otogaz alımında kullanılabilir. Puan kullanımı için cep telefonu numarasının Paro sisteminde aktivasyonunun bulunması gerekmektedir. 30 gün sonra biten abonelikler otomatik olarak yenilenmez. Kampanyaya katılım gösterenler tüm kampanya koşullarını kabul etmiş sayılırlar. Aygaz kampanya şartlarını, süresini değiştirme ve kampanyayı sonlandırma hakkını saklı tutar. Detaylar için www.aygaz.com.tr/otogaz/kampanya/aypro ve Aygaz İletişim Hattı: 444 4 999