Risk Yönetimi Komitesi

Dr. Şadan Kaptanoğlu Dikici
Başkan

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezun olan Şadan Kaptanoğlu, London City College Denizcilik bölümünde eğitim görmüştür. City University Cass Business School’da Denizcilik, Finans ve Ticaret alanında yüksek lisans yapmıştır. Doktorasını Montfort Üniversitesi’nde  tamamlamıştır.

 

2014’e kadar aile şirketi olan H.İ Kaptanoğlu Denizcilik Grubu’nda Genel Müdür olarak görev alan Dr. Şadan Kaptanoğlu, halen Kaptanoğlu Denizcilik Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra IMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ile Piri Reis Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

 

Deniz Temiz Derneği/TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı olan Dr. Şadan Kaptanoğlu, Intermepa’nın da Başkan Yardımcısıdır. 2017 yılında Baltık ve Uluslararası Denizcilik Konseyi (BIMCO) başkanlığına seçilen Dr. Şadan Kaptanoğlu, bu göreve ulaşan ilk kadın başkandır. Aynı zamanda Lloyd’s Register Gözetim Ltd. Şirketi ile Rina Denizcilik ve Belgelendirme Ltd. Şirketinin Türkiye Komitelerinin Başkanıdır. 2008’de Londra’da SeaTrade Ödülleri kapsamında "En Başarılı Genç Denizci" ödülünün de sahibi olmuştur. 2018 yılında Aygaz Yönetim Kurulu üyesi olmuştur.

 

Dr. Bülent Bulgurlu
Üye

 

Yükseköğrenimini Ankara Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nin ardından Norveç Teknik Üniversitesi’nde aldığı doktora programıyla sürdürmüştür. 1972 yılında Elliot Strömme A/S, Oslo’da İnşaat Mühendisi olarak iş hayatına atılan Bulgurlu, 1977 yılında Garanti İnşaat’ta Saha Mühendisi olarak göreve başlamıştır. Sırasıyla Mühendislik, Planlama ve İnşaat Müdürlüğü, Şantiye Koordinasyon ve İnşaat Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinin ardından Garanti-Koza A.Ş.’de Murahhas Üye olarak görevine devam etmiştir.

 

Koç Holding’de, 1996 yılından itibaren Turizm ve Hizmetler Grubu Başkanı, Turizm ve İnşaat Grubu Başkanı, Dayanıklı Tüketim ve İnşaat Grubu Başkanı olarak görev almıştır. Mayıs 2007-Nisan 2010 tarihleri arasında Koç Holding CEO’su olarak görev yapmıştır. Mayıs 2007’den bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Ayrıca, TÜSİAD ve TURMEPA/Deniz Temiz Derneği Üyesi’dir. Bülent Bulgurlu, 2008 yılından bu yana Aygaz Yönetim Kurulu’nda görev yapmaktadır.