Müşteri Şikayetleri
Yönetimi Taahhüdü

Aygaz A.Ş. Müşteri Şikayetleri Yönetimi Taahhüdü, Koç Topluluğu hedef ve ilkeleri doğrultusunda müşterilere verilen önemle dokuz ana prensip altında belirlenmiştir.

Şeffaflık: Şirketimiz iç ve dış müşterilere şikâyetin nerede ve nasıl değerlendireceğine ilişkin uygulamalarını web sitesi üzerinde açık bir şekilde duyurmaktadır. Ayrıca ürünlerimiz üzerinde müşteri iletişim kanallarını tanımlayan bilgiler yer almaktadır.

Erişilebilirlik: Şikâyet, soru ve istekleriniz için Aygaz İletişim Hattı (444 4 999) ve web sayfamız (www.aygaz.com.tr) üzerinden 7 gün 24 saat bizlere ulaşabilirsiniz.

Cevap verebilirlik: Şikâyet, soru ve isteklerinize hızlı bir şekilde cevap verilmekte ve sonuca ulaştırılmaktadır.

Objektiflik: Her bir şikâyet titizlikle, adil, objektif ve tarafsız şekilde değerlendirilmekte, şikâyet kapatılıncaya kadar süreç takip edilmektedir.

Ücretler: Şikâyet, soru ve isteklerinizin değerlendirilmesi ve sonuca ulaşılmasında herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Gizlilik: Müşterilerimize ilişkin her türlü kişiler bilgi gizli tutulmakta, şikâyet sahiplerinin onayı olmadan üçüncü taraflarla paylaşılmamaktadır.

Müşteri odaklı yaklaşım: Şirket politikası ve yasal gereklilikler çerçevesinde müşterilerimizin şikâyet, soru ve isteklerine uygulanabilir çözümler sunulmaktadır.

Hesap verebilirlik: Şikâyet, soru ve istekleriniz kayıt altına alınmakta ve müşterilerimiz bilgilendirilmektedir.

Sürekli iyileştirme: Müşterilerimizden gelen geri bildirimler iş süreçlerimizin, ürün ve hizmetlerimizin iyileştirilmesinde ve geliştirilmesinde kullanılmakta, müşteri odaklı yaklaşım gösterilmektedir.